اکران عید فطر 92 از 9 مرداد در سینماهای کشور با نمایش فیلم‌های "هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند"، "فرزند چهارم"، "دهلیز" و "جا بجا" شروع شده و این فیلم‌ها گیشه‌های سرد سینما را رونق بخشیده‌اند. اکران عید فطر هر ساله یکی از مهمترین فصل‌های نمایش فیلم های ایرانی در سینماها محسوب می شود و از این‌رو تهیه‌کنندگان و تولیدکنندگان آثار از خیلی زودتر به این زمان برای اکران فیلم‌هایشان فکر می‌کنند به همین دلیل عمدتا فیلم‌هایی در این فرصت روی پرده می‌روند که به لحاظ گیشه بتوانند با استقبال بهتری نسبت به دیگر فیلم‌ها روبرو شوند.

امسال نیز با تصیمیم شورای صنفی نمایش قرار شد اکران عید فطر یک هفته زودتر و پس از پایان ایام عزاداری شهادت امام علی (ع) آغاز شود. با توجه به این موضوع اکران چهار فیلم از میان پنج اثر که قراردادشان در گروه‌های سینمایی به ثبت رسیده است از چهارشنبه 9 مرداد ماه در سینماهای تهران و شهرستان‌ها آغاز شد.

از این میان فیلم "هیچ‌کجا، هیچ کس" ساخته ابراهیم شیبانی نتوانست به چرخه اکران از یک هفته جلوتر اضافه شود زیرا در گروه سینمایی استقلال فیلم "گهواره‌ای برای مادر" اکران است و "هیچ کجا، هیچ‌کس" در صورتی می تواند روی پرده برود که سقف قرارداد فیلم قبلی به پایان رسیده باشد و یا تولیدکنندگان آن اثر به تحویل سرگروهی خود رضایت دهند. در هر صورت فیلم شیبانی که پخش آن برعهده حوزه هنری است قرارست از هفته آینده همزمان با تعطیلی عید فطر روی پرده برود.