پرویز پرستویی بازیگر فیلم میرکریمی

پرویز پرستویی به تازگی برای ایفای نقش اصلی در فیلم میرکریمی با دست اندرکاران این پروژه به توافق رسیده تا بزودی جلوی دوربین برود. این برای اولین بار است که پرستویی با میرکریمی در یک فیلم همکاری خواهد کرد.

به غیر از پرویز پرستویی ظاهراً قرار است سهیلا گلستانی نقش زن این فیلم را بازی کند. گلستانی به غیر از بازی در تعدادی تله‌فیلم در سه فیلم سینمایی بازی کرده که «میهمان داریم» (محمدمهدی عسگرپور) آخرین آنها بود. نکته جالب اینکه گلستانی در این فیلم هم هم‌بازی پرستویی بود. این فیلم قرار است در جشنواره فیلم فجر به نمایش در بیاید. «چهل سالگی» و «نصف مال من، نصف مال تو» دیگر فیلم‌های سینمایی این بازیگر هستند. 

نکته قابل توجه در کارنامه میرکریمی این است که این کارگردان تاکنون با هیچ بازیگری دو بار کار نکرده و در هر فیلمش از بازیگران جدیدی استفاده کرده است. او طبق همین سنت این بار نیز در فیلم تازه اش از بازیگری استفاده خواهد کرد که علی رغم کارنامه پربارش تا کنون با میرکریمی همکاری نکرده است.

آخرین فعالیت پرستویی بازی در فیلم محمد مهدی عسگرپور بود که به احتمال فراوان در جشنواره فیلم فجر به نمایش درمی آید. این هفتمین فیلم بلند رضا میرکریمی بعد از «کودک و سرباز»، «زیر نور ماه»، «اینجا چراغی روشن است»، «خیلی دور، خیلی نزدیک»، «به همین سادگی» و «یه حبه قند» است که این فیلم آخری دو سال قبل اکران عمومی شده است. پیش تولید این فیلم مدتی است که آغاز شده و گروه تولید، این روزها مشغول انتحاب بقیه عوامل و بازیگران هستند. قرار است فیلم جدید میرکریمی را هومن بهمنش فیلمبرداری کند.

مرجان گلزار (طراح صحنه و لباس)، سعید بجنوردی (صدابردار) و مجید کریمی (مدیر تولید) دیگر عوامل پشت دوربین این فیلم هستند. محسن قرایی و امین قوامی دستیاران قدیمی میرکریمی نیز در گروه کارگردانی حضور دارند. فیلمنامه این فیلم را رضا میرکریمی نوشته که یک فیلم شهری است. فیلم داستان یک راننده تاکسی را روایت می کند که درگیر ماجراهایی می شود. این فیلم بر خلاف کارهای قبلی میرکریمی یک فیلم جمع و جور به حساب می آید که به احتمال فراوان شهریور ماه کلید خواهد خورد. رضا میرکریمی که خود تهیه کنندگی فیلمش را برعهده دارد.

 

 

 

منبع: بانی فیلم

 

/ 1 نظر / 9 بازدید