داریوش اسدزاده به عضویت خانه تخصصی هنرمندان داوطلب درآمد

         
پرینت بگیرید

انتخاب خبر: می‌گویند همه چیز، قدیمی اش خوب است؛ حتی آدم هایش. اطرافمان چند نفر از آدم های قدیمی باقی مانده اند. یک لحطه مکث کنیم و نگاهی به زندگی اشان بیاندازیم؛ راه ورسمشان با آدم های این زمانه خیلی فرق دارد. جنس محبت کردنشان، نگاهشان به زندگی، مرام و معرفتشان؛ انگار از دنیایی دیگر  آمده اند و قرار است چند صباحی مهمان ما باشند. آدم های روزگار قدیم به دست به خیر بودن شهره بودند. با همشهریانشان همدل بودند و همیشه دست یاری اشان به سوی افراد نیازمند دراز بود. یک لقمه نان هم که داشتند آن را با همسایه اشان تقسیم می کردند. در این روزگار ماشینی هم با اینکه گرد سفید پیری روی سر و صورتشان نشسته است، هنوز همان معرفت قدیمی اشان را حفظ کرده اند و اگر پایش بیافتد از انجام هیچ کار خیری دست بردار نیستند.

نمونه بارز یکی از قدیمی هایی بامعرفت، داریوش اسدزاده هنرمند توانمند نه چندان دور تئاتر، سینما و تلوزیون کشورمان است. او به تازگی جزو فعالان جمعیت هلال احمر شده است.

به گزارش خبرنگار سایت انتخاب خبر، چند ماه پیش بود که بهمن دان طی چندین جلسه با خانم دکتر رافع، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، خانه تخصصی هنرمندان دواطلب را راه اندازی کرد و کار به جایی رسید که تا اوایل خردادماه اساسنامه خانه تخصصی هنرمندان داوطلب هلال احمر  تدوین خواهد شد.

در همان روزها بود که بهمن دان در جلسات اولیه خانه تخصصی هنرمندان اعلام کرد برای موفقیت در راهی که پیش رویمان قرار دارد احتیاج به همفکری و حضور پیشکسوتان هستیم؛ همان  هنرمندانی که چه در هنر بازیگری و چه در هنر خوب زیستن برایمان مانند یک معلم هستند. همین فکر و ایده بود که پای پیشکسوتانی همچون محمد علی کشاورز، داریوش اسدزاده و ملکه رنجبر را به خانه تخصصی هنرمندان دواطلب جمعیت هلال احمر باز کرد.

لباس امدادگران بر تن استاد
سال گذشته بودکه به خانه داریوش  اسدزاده، این مرد مهربان رفتیم. چند ساعتی را در کنارش گذارندیم؛ همان روز بود که بهمن دان، استاد اسدزاده را به خانه تخصصی هنرمندان داوطلب دعوت کرد؛ این پیر هنر ایران هم از ماجرا استقبال کرد و در همان جلسه اعلام کرد هر کاری از دستش بربیاید انجام می دهد.

بهمن دان در گفت وگو با خبرنگار انتخاب خبر می گوید: در ابتدا 18 اردیبهشت (8May) که  مصادف با روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر است را تبریک می گویم. برای  آغاز یک کار ابتدا باید توکل به خدا داشته باشیم و در مرحله دوم از تجربه های قدیمی ها استفاده کنیم. حرف های بزرگان می تواند چراغی باشد برای روشن کردن مسیری که در پیش رو دارید. همین تفکر بود که باعث شد برای راه اندازی و آغاز به کار خانه تخصصی از بزرگان هنرمند دعوت کنم.

در خانه استاد
بعد از روز پنج شنبه 17 ادربیهشت ماه امسال دوباره گروه همدلی دست به دست هم دادند تا با حضور در خانه داریوش اسدزاده هم دیداری با او تازه کنند و هم لباس جمعیت هلال احمر و کارت عضویت این استاد را به او تحویل بدهند.

اسدزاده مانند همیشه با لبخندی بر روی لبانش از گروه استقبال کرد. این بار بهمن دان، جعفر پاکزاد، گلشید بحرایی، شبدیس بختیاری و فاطمه درباری به خانه استاد رفتیم.

لباس امدادگری بر تن پیشکسوتان عرصه سینما و تلویزیون

خانه اش سرشار از محبت است؛ چایی را که خودش دم کرده جلویمان می گذارد. خوشحال است از اینکه دوباره به دیدارش رفته ایم. چوب سیگارش در دست  می گیرد و سیگاری در آن قرار می دهد. شعله فندک را به سیگار می گیرد. پکی به آن می زند و می گوید: دلم خوش است به دوستانی مثل شما.

بهمن دان، رشته کلام را به دست می گیرد و می گوید: از روزی که متوجه شدم جای هنرمندان در هلال احمر خالی است، تصمیم گرفتم هنرمندان را دور هم جمع کنم تا به جای اینکه تنهایی در کارهای خیر حضور داشته باشند در کنار هم، یک دل و یک صدا عمل کنند. همیشه حرکات دسته جمعی، اثرگذاری بیشتری دارد. در این راه به تجربه شما بزرگترها احتیاج داریم. تجربه ای که اگر در ا ختیارمان نگذارید شاید هیچ وقت به آن دست پیدا نکنیم.

لباس امدادگری بر تن پیشکسوتان عرصه سینما و تلویزیون

کارت عضویت فعال به استاد تحویل داده شد و کاور سازمان را نیز به تن کرد.

لباس امدادگری بر تن پیشکسوتان عرصه سینما و تلویزیون

فقط یک جمله استاد کافی بود تا متوجه روح جوانمردانه که در وجودش است بشویم؛ «سعی کنید در این راه از آدم های خوب استفاده کنید. من به عنوان یک ایرانی و یک انسان در این راه، هرکاری از دستم بر بیاید انجام می دهم. من به این مردم مدیونه هستم».

لباس امدادگری بر تن پیشکسوتان عرصه سینما و تلویزیون

لباس امدادگری بر تن پیشکسوتان عرصه سینما و تلویزیون

گزارش از: جعفر پاکزاد
عکس از: فاطمه درباری

 

آتقی: 14 سال نبودم

/ 0 نظر / 111 بازدید