محمد علی کشاورز، با پوشیدن لباس هلال احمر به جمع داوطلبان پیوست

 

 

نیم هلال جمعیت بر سینه استاد محمد علی کشاورز

 

نیم هلال جمعیت بر سینه استاد محمد علی کشاورز

 

به گزارش انتخاب خبر، تمام زندگی اش را وقف مردم کشورش کرده است؛ همه او را دوست دارند و با هر کدام از نقش هایش خاطره ای خوش به یادگار دارند؛ حتی حالا هم که از درون خانه نظاره گر شده است و دیگر در قاب تلویزیون، او را نمی بینیم.

 

اما هنوز قلبش برای هنر و مردم کشورش می تپد و دست یاری رسانش را باز کرده و آماده کمک به ایران و ایرانیست. وقتی لباس داوطلبان  جمعیت هلال احمر را پوشید از خوشحالی اش مشخص بود که محبت کردن به هم نوعانش جزِیی از خصلت پهلوانی اوست.

 

نیم هلال جمعیت بر سینه استاد محمد علی کشاورز

 

گروه همدلی در سال جدید با توجه به بیانات مقام معظم رهبری که سال جدید را به نام سال همدلی و همزبانی نامگذاری فرمودند، استوارتر از سال  گذشته قدم هایش را محکم برداشته است.

 

پس از دید و بازدید با داریوش اسد زاده و محسن زهتاب، ملکه رنجبر و اهدای کارت و لباس داوطلبان  به آنان، این بار گروه همدلی به سرپرستی بهمن دان با حضور در خانه محمد علی کشاورز، دقایقی را با این مرد مهربان گذراندند. در همین دیدار، محمد علی کشاورز نیز با پوشیدن لباس امدادگری به عضویت خانه تخصصی جمعیت هلال احمر درآمد.

 

بعد از ظهر چهارشنبه 30 اردیبهشت ماه 1394
شبدیس بختیاری، روابط عمومی گروه همدلی زحمت این دیدار را کشید تا  لحظلاتی را در کنار استاد مهربانی باشیم. بهمن دان  را، حسن اسدی، جعفر پاکزاد، گلشید بحرایی، شبدیس بختیاری و فاطمه درباری همراه بودند تا نزد استاد برسند؛ هرچند دیگر یاران همدل برای دیدار با استاد اعلام آمادگی کرده بودند اما با توجه به شرایط جسمانی استاد کشاورز، صلاح در این بود که برای رعایت حال استاد با تعداد کمتری در منزلش حضور پیدا کنیم.

 

همه چیز در خانه مثل دیدار قبل بود؛ هیچ چیز تغییر نکرده است. کشاورز با همان لبخند همیشگی اش به استقبالمان می آید؛ این بار برادر استاد نیز در کنارش است. برادری که شباهت زیادی به او دارد.

 

آقای عزیزی، یار این روزهای استاد، زحمت پذیرایی را می کشد. بهمن دان، سرِ حرف را باز می کند و می گوید: از اینکه دوباره این فرصت به ما دست داد تا خدمت شما برسیم خدا را شکر می کنیم. این بار سعی کردیم با تعداد کمتری از دوستان به حضورتان برسیم تا کمتر اذیت شوید. علتی که باعث شد امروز خدمت شما برسیم، جویای احوالات شما بودن بود؛ چرا که از طرق مختلف هموطنان جویای حال شما هستند، و همینطور قصد دیگر، اهدای لباس داوطلبان و تحویل کارت عضویت جمعیت هلال احمر به شما استاد گرامی است. شما جزو چهره های ماندگار و سرشناس هستید که اکثر مردم کشور از شما و شخصیت شما الگو برداری می کنند و پوشیدن لباس داوطلبان جمعیت هلال احمر و عضویت شما در این سازمان مردمی،  کشور را به سمت کمک به همنوعان خود سوق می دهد.

 

 استاد با همان صدای دلنشینش می گوید: گروه همدلی دلم را شاد کرده است و از خدا می خواهم تا همیشه همدل بمانید. در دنیای امروزه این اخلاق های پسندیده کمتر دیده می شود. بارها گفته ام که مدیون مردم این مملکت هستم. مردم  ایران خوب هستند و خوبی و کمک به همنوعانشان را دوست دارند. برای این مردم خوب باید کارهای خوب انجام داد. باید فیلم و سریال های خوب و ارزشمند تهیه کرد، از موسیقی در کارها استفاده کرد که به روحیه مردم نشاط و شادابی  دهد اما متأسفانه در این سالهای اخیر این اتفاق نیافتاده است.

 

استادکشاورز ادامه می دهد: جای تأسف دارد که می بینیم در حال حاضر قسمت اعظمی از تلویزیون در دست عده ای خواص افتاده و باند بازی راه انداخته اند. سریال هایی که از رسانه ملی پخش می شود دیگر مثل قدیم ها مردم را پای تلویزیون نمی نشاند و بی محتوا شده است؛ به طور مثال اثری که پدرسالار داشت و در زندگی همه وارد شده بود، در سریال های امروزی دیده نمی شود؛ این به خاطر این است که در این زمانه، افرادی که دست اندرکار هستند تجربه و علم کافی را ندارند. به خاطر دارم که در زمان پخش سریال پدر سالار سفری به جنوب کرمان که جزو مناطق محروم هم بود داشتم؛ در آنجا مردم من را به نام پدرسالار می شناختند؛ اینکه سریال پدرسالار و بازیگران آن جاودان شدند به خاطر این بود که همه کارها از روی مهر و صمیمیت و قلبی بود و داستان سریال از زندگی واقعی سرچشمه می گرفت.

 

 

 

استاد آنچنان جدی از ناملایمات دنیای هنر در تلویزیون می گوید که هر آدمی را به فکر فرو می برد. او ادامه می دهد: به نظرم یک بازیگر و یا یک کارگردان باید سواد اجتماعی هم داشته باشد. یک هنرمند به خاطر وظیفه خطیری که به گردن دارد باید اطلاعاتش را در هر زمینه ای به خصوص در زمینه اجتماعی بالا ببرد. بازیگری داریم که نمی تواند نقش یک بلوچ و یا یک کرد را به درستی بازی کند. مشکل از کجاست؟ مشکل از اینجاست که بازیگر برای اینکه نقشش را انجام دهد هیچ مطالعه و تحقیقی ندارد. بازیگران قدیمی اگر قرار بود در یک نقش، بازی کنند ابتدا سعی می کردند اطلاعاتشان را بالا ببرند. حتی برای به دست آوردن اطلاعات و بالا بردن دانش اجتماعی شان چندین روز را در کنار قومیت ها و مردم شهرهای دیگر زندگی می کردند.

 

استاد کشاورز با گله از اینکه جای خالی فردوسی، مولانا و بزرگان دیگر در هنر امروزه ایرانیان به واضح دیده می شود، می گوید: توصیه من به جوانان و هنرمندان این مرز و بوم این است که از مطالعه تاریخ ادب و هنر و ادبیات  ایران غفلت نکنند و همیشه سعی داشته باشند زندگی اقوام ایرانی را از نزدیک ببینند. گویش متنوع آنان را بیاموزند، از رسم و رسوم آنان آگاه باشند؛ نوع غذا خوردن و همه این ها می تواند در ایفای نقش به شما کمک کند.

 

در پایان دیدار؛ استاد، یادی از زنده یاد علی حاتمی کرد و همینطور از استاد خانم پری صابری به نیکی یاد شد و بالاخره با گرفتن عکس دسته جمعی با استاد محمد علی کشاورز خداحافظی کردیم و ما او را به خدا سپردیم.

 

نیم هلال جمعیت بر سینه استاد محمد علی کشاورز

 

 

 

گزارش از: جعفر پاکزاد
عکس از: فاطمه درباری

 

نیم هلال جمعیت بر سینه استاد محمد علی کشاورز

/ 0 نظر / 103 بازدید